Ekin Öğretim Kurumları

Neden EKİN ?

Ekin Eğitim Kurumları “önce insan önce eğitim” anlayışıyla eğitim hayatına başlayan bir öğretmen kuruluşudur. Ekin dershanesi adıyla 1998’de kurulmuş kısa sürede Hatay’da akademik bir kimliğe sahip öncü kurum düzeyine ulaşmıştır.

Ekin Eğitim Kurumları olarak eğitim- öğretim hayatımızda 20 yılı aşkın zengin bir geçmişe sahibiz. Eğitim alanında tarihimiz boyunca kurumsal kimliğini akademik başarı üzerine kuran Ekin aynı zamanda yaratıcı, üretken, çağdaş düşünen ve evrensel değerleri benimsemiş bireyler yetiştirmiştir. Çağdaş ve bilimsel ilkelere dayanan eğitim sistemimiz eşi benzeri görülmemiş akademik başarılara imza atmıştır.

Alanında uzman kadro, kaliteli yayın, disiplinli eğitim sistemiyle binlerce öğrencinin hayallerini gerçeğe dönüştürüp öğrencilerini hedefledikleri lise ve üniversitelere yerleştirmiştir.

Ekin Eğitim Kurumları, İlke-Fen Öğrenme Atölyesi, Ekin Kişisel Gelişim Kursu Samandağ Ekin Kurs Merkezi, Ekin Kurs Merkezi olarak eğitim ve öğretimlerine devam etmektedir.

2015 yılında yasa gereği dershanelerin temel liseye dönüşmesiyle birlikte 2018 yılına kadar temel lise ve ortaokul olarak faaliyet yürütmüştür. Ekin’in değişmeyen kadro yapılanması daha da güçlenerek Ekin Koleji’nin de temelleri atılmıştır.